Hakkımızda

Faaliyet Raporları ve Mali Tablolar

TÜSEV’in sene içinde hayata geçirdiği faaliyetlere, ilgili yıla ait finansal tablolarına, denetim kurulu ve bağımsız denetim raporlarına yer verilen faaliyet raporlarını aşağıdaki bağlantılardan inceleyebilirsiniz.

Faaliyet Raporları

TÜSEV 2023 Yılı Faaliyet Raporu
İndirin
TÜSEV 2023 Yılı Faaliyet Raporu
TÜSEV 2023 Yılı Faaliyet Raporu

TÜSEV’in 2023 yılı içinde hayata geçirdiği faaliyetlere, bağımsız denetim ve denetim kurulu raporlarıyla finansal tablolarına yer verilen faaliyet raporu.

Raporu İndirin
TÜSEV 2022 Yılı Faaliyet Raporu
İndirin
TÜSEV 2022 Yılı Faaliyet Raporu
TÜSEV 2022 Yılı Faaliyet Raporu

TÜSEV’in 2022 yılı içinde hayata geçirdiği faaliyetlere, bağımsız denetim ve denetim kurulu raporlarıyla finansal tablolarına yer verilen faaliyet raporu.

Raporu İndirin
TÜSEV 2021 Yılı Faaliyet Raporu
İndirin
TÜSEV 2021 Yılı Faaliyet Raporu
TÜSEV 2021 Yılı Faaliyet Raporu

TÜSEV’in 2021 yılı içinde hayata geçirdiği faaliyetlere, bağımsız denetim ve denetim kurulu raporlarıyla finansal tablolarına yer verilen faaliyet raporu.

Raporu İndirin
TÜSEV 2020 Yılı Faaliyet Raporu
İndirin
TÜSEV 2020 Yılı Faaliyet Raporu
TÜSEV 2020 Yılı Faaliyet Raporu

TÜSEV’in 2020 yılı içinde hayata geçirdiği faaliyetlere, bağımsız denetim ve denetim kurulu raporlarıyla finansal tablolarına yer verilen faaliyet raporu.

Raporu İndirin
TÜSEV 2019 Yılı Faaliyet Raporu
İndirin
TÜSEV 2019 Yılı Faaliyet Raporu
TÜSEV 2019 Yılı Faaliyet Raporu

TÜSEV’in 2019 yılı içinde hayata geçirdiği faaliyetlere, bağımsız denetim ve denetim kurulu raporlarıyla finansal tablolarına yer verilen faaliyet raporu.

Raporu İndirin
TÜSEV 2018 Yılı Faaliyet Raporu
İndirin
TÜSEV 2018 Yılı Faaliyet Raporu
TÜSEV 2018 Yılı Faaliyet Raporu

TÜSEV’in 2018 yılı içinde hayata geçirdiği faaliyetlere, bağımsız denetim ve denetim kurulu raporlarıyla finansal tablolarına yer verilen faaliyet raporu.

Raporu İndirin
TÜSEV 2017 Yılı Faaliyet Raporu
İndirin
TÜSEV 2017 Yılı Faaliyet Raporu
TÜSEV 2017 Yılı Faaliyet Raporu

TÜSEV’in 2017 yılı içinde hayata geçirdiği faaliyetlere, bağımsız denetim ve denetim kurulu raporlarıyla finansal tablolarına yer verilen faaliyet raporu.

Raporu İndirin
TÜSEV 2016 Yılı Faaliyet Raporu
İndirin
TÜSEV 2016 Yılı Faaliyet Raporu
TÜSEV 2016 Yılı Faaliyet Raporu

TÜSEV’in 2016 yılı içinde hayata geçirdiği faaliyetlere, bağımsız denetim ve denetim kurulu raporlarıyla finansal tablolarına yer verilen faaliyet raporu.

Raporu İndirin
TÜSEV 2015 Yılı Faaliyet Raporu
İndirin
TÜSEV 2015 Yılı Faaliyet Raporu
TÜSEV 2015 Yılı Faaliyet Raporu

TÜSEV’in 2015 yılı içinde hayata geçirdiği faaliyetlere, bağımsız denetim ve denetim kurulu raporlarıyla finansal tablolarına yer verilen faaliyet raporu.

Raporu İndirin
TÜSEV 2014 Yılı Faaliyet Raporu
İndirin
TÜSEV 2014 Yılı Faaliyet Raporu
TÜSEV 2014 Yılı Faaliyet Raporu

TÜSEV’in 2014 yılı içinde hayata geçirdiği faaliyetlere, bağımsız denetim ve denetim kurulu raporlarıyla finansal tablolarına yer verilen faaliyet raporu.

Raporu İndirin
TÜSEV 2013 Yılı Faaliyet Raporu
İndirin
TÜSEV 2013 Yılı Faaliyet Raporu
TÜSEV 2013 Yılı Faaliyet Raporu

TÜSEV’in 2013 yılı içinde hayata geçirdiği faaliyetlere, bağımsız denetim ve denetim kurulu raporlarıyla finansal tablolarına yer verilen faaliyet raporu.

Raporu İndirin
TÜSEV 2012 Yılı Faaliyet Raporu
İndirin
TÜSEV 2012 Yılı Faaliyet Raporu
TÜSEV 2012 Yılı Faaliyet Raporu

TÜSEV’in 2012 yılı içinde hayata geçirdiği faaliyetlere, bağımsız denetim ve denetim kurulu raporlarıyla finansal tablolarına yer verilen faaliyet raporu.

Raporu İndirin

Mütevelliler Heyeti Toplantıları

TÜSEV 2024 Yılı Mütevelliler Heyeti Toplantısı

TÜSEV 2024 Yılı Olağan Mütevelliler Heyeti Toplantısı 22 Mayıs Çarşamba günü, Vehbi Koç Vakfı ev sahipliğinde Divan İstanbul Otel’de gerçekleşti. TÜSEV’in 2023 yılı faaliyetlerinin aktarıldığı toplantıda, 2023 yılı mali tabloları, bağımsız denetim ve Denetim Kurulu raporları paylaşılarak TÜSEV Temsilciler ve Denetim Kurulları, Mütevelliler Heyeti üyeleri tarafından ibra edildi. TÜSEV 2024 yılı çalışma programı üyelere aktarıldıktan sonra TÜSEV 2024 bütçesi görüşülerek üyeler tarafından onaylandı. TÜSEV’e yapılan üyelik başvurularının değerlendirilmesi ve Mütevelliler Heyeti üyeleri tarafından onaylanması sonucunda Ahmet Demircan İnsani Yardım Eğitim ve Sağlık Vakfı, Alman Liseliler Kültür ve Eğitim Vakfı, Bir Adım Var Vakfı, Bulgurcu Vakfı, Sağlık ve Eğitim Vakfı ve Sivil Toplum için Destek Vakfı, TÜSEV üyeleri arasına katıldılar.

Mütevelliler Heyeti Toplantısı sonrasında düzenlenen etkinlikte ise TÜSEV üyeleri arasındaki ilişkiyi güçlendirmek ve iş birliği olanaklarını artırmak için bir çalışma yapıldı. TÜSEV üyelerinin birlikte hayata geçirebilecekleri çalışmaları da değerlendirip fikir alışverişinde bulunma fırsatı buldukları etkinlikte ayrıca üye topluluğunun gelecek dönemde hayata geçirebileceği faaliyetlerle ilgili de görüşler paylaşıldı.

TÜSEV 2023 Yılı Mütevelliler Heyeti Toplantısı

TÜSEV 2023 Yılı Olağan Mütevelliler Heyeti Toplantısı 12 Mayıs Cuma günü, Sabancı Vakfı ev sahipliğinde Sabancı Center’da gerçekleşti. TÜSEV’in 2022 yılı faaliyetlerinin aktarıldığı toplantıda, 2022 yılı mali tabloları, bağımsız denetim ve Denetim Kurulu raporları paylaşılarak TÜSEV Temsilciler ve Denetim Kurulları, Mütevelliler Heyeti üyeleri tarafından ibra edildi. TÜSEV 2023 yılı çalışma programı üyelere aktarıldıktan sonra TÜSEV 2023 bütçesi görüşülerek üyeler tarafından onaylandı. TÜSEV’e yapılan üyelik başvurularının değerlendirilmesi ve Mütevelliler Heyeti üyeleri tarafından onaylanması sonucunda Dr. (h.c) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı, Ekol Vakfı, Soma Sağlık, Sosyal ve Eğitim Vakfı, Tekfen Eğitim, Sağlık, Kültür, Sanat ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı ve Türkiye SMA Vakfı, TÜSEV üyeleri arasına katıldılar. Toplantıda ayrıca TÜSEV üyeliğinden ayrılan kuruluşlarla ilgili bilgi paylaşılarak, üyelikleri sonlandırılan kuruluşlar onaylandı.

Temsilciler Kurulu üyeliğinden ayrılan üyelerin yerine yapılan seçimde Borusan Kocabıyık Vakfı ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV), TÜSEV Temsilciler Kurulu üyeliğine seçildiler. Denetim Kurulu üyeliğinden ayrılan üye yerine yapılan seçimde ise Cevdet İnci Eğitim Vakfı, TÜSEV Denetim Kurulu üyesi olarak seçildi.

TÜSEV 2022 Yılı Mütevelliler Heyeti Toplantısı

TÜSEV 2022 Yılı Mütevelliler Heyeti Toplantısı 16 Mayıs Pazartesi günü, Vehbi Koç Vakfı ev sahipliğinde Divan İstanbul Otel’de gerçekleşti. 2021 yılı faaliyetlerinin aktarıldığı toplantıda, 2021 yılı mali tabloları, bağımsız denetim ve Denetim Kurulu raporları paylaşılarak TÜSEV Temsilciler ve Denetim Kurulları, Mütevelliler Heyeti üyeleri tarafından ibra edildi. TÜSEV 2022 yılı çalışma programı üyelere aktarıldıktan sonra TÜSEV 2022 bütçesi ve resmi senet değişiklikleri görüşüldü ve üyeler tarafından onaylandı. Toplantı gündeminin son maddelerinden olan TÜSEV’e üyelik başvurularının değerlendirilmesi ve Mütevelliler Heyeti üyeleri tarafından onaylanması sonucunda Cevdet İnci Eğitim Vakfı, Genç Başarı Eğitim Vakfı ve Yamantürk Vakfı TÜSEV üyeleri arasına katıldı.

TÜSEV 2021 Yılı Mütevelliler Heyeti Toplantısı

TÜSEV 2021 Yılı Mütevelliler Heyeti Toplantısı 18 Haziran Cuma günü, Sabancı Vakfı ev sahipliğinde Sabancı Center, Hacı Ömer Sabancı Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak düzenlenen toplantıda, 2020 senesinde COVID-19 sebebiyle yapılamayan Mütevelliler Heyeti toplantısının ve 2020 senesi toplantısının gündemi bir arada değerlendirildi. Toplantıda 2019 ve 2020 yılları ibra edildi ve 2021 çalışma programıyla tahmini bütçesi sunularak kabul edildi.

Toplantıda ayrıca Temsilciler Kurulu, Temsilciler Kurulu Başkanlığı ve Denetim Kurulu için seçimler yapıldı. Yapılan seçimler sonucunda Temsilciler Kurulu Başkanlığına Suna ve İnan Kıraç Vakfı’ndan Erdal Yıldırım, Temsilciler Kurulu üyeliklerine ENKA Spor Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı’ndan Alparslan Tansuğ, Aydın Doğan Vakfı’ndan Candan Fetvacı, Vehbi Koç Vakfı’ndan Cihan Özsönmez, Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı’ndan Devrim Çubukçu, Kadir Has Vakfı’ndan Gün Han Başik, Türkiye Vodafone Vakfı’ndan Hasan Süel, Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı’ndan Nedret Aydemir,  Türk Eğitim Vakfı’ndan Nermin Ceylan, Sabancı Vakfı’ndan Nevgül Bilsel Safkan ve Elginkan Vakfı’ndan Prof. Dr Öner Günçavdı seçildiler. Denetim Kurulu için yapılan seçimin sonucunda Borusan Kocabıyık Vakfı’ndan Canan Ercan Çelik,·  Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı – Cerebral Palsy Türkiye’den Nigar Evgin ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’ndan Sait Tosyalı seçildiler.

TÜSEV 2019 Yılı İkinci Olağan Mütevelliler Heyeti Toplantısı

TÜSEV 2019 yılı ikinci olağan Mütevelliler Heyeti toplantısı 24 Aralık Salı günü gerçekleşti. 2020 yılı çalışma programının ve taslak bütçesinin Mütevelliler Heyeti üyelerine sunulduğu ve oylarıyla kabul edildiği toplantıda ayrıca, TÜSEV Genel Sekreteri Başak Ersen görevini 1 Ocak 2020 itibarıyla göreve başlayacak olan Rana Kotan’a devretti.

TÜSEV 2019 Yılı Birinci Olağan Mütevelliler Heyeti Toplantısı

TÜSEV 2019 Yılı I. Olağan Mütevelliler Heyeti Toplantısı 17 Nisan 2019 tarihinde TÜSEV Merkezinde gerçekleşti. Toplantıda TÜSEV’in 2018 yılı faaliyetleri ve mali durumu sunularak Yönetim ve Denetim Kurulları aklandı. Toplantıda yapılan seçimlerde Nevgül Bilsel Safkan Yönetim Kurulu üyeliğine ve Nigar Evgin Denetim Kurulu üyeliğine seçildiler.

TÜSEV 2018 Yılı İkinci Olağan Mütevelliler Heyeti Toplantısı

TÜSEV 2018 yılı ikinci olağan Mütevelliler Heyeti toplantısı 5 Aralık Çarşamba günü TÜSEV Merkezinde gerçekleşti. Toplantıda TÜSEV 2019 yılı çalışma programı ve taslak bütçesi Mütevelliler Heyeti üyelerine sunularak kabul edildi.

TÜSEV 2018 Yılı Birinci Olağan Mütevelliler Heyeti Toplantısı

TÜSEV Mütevelliler Heyeti Toplantısı 24 Nisan 2018 tarihinde, Sabancı Vakfı ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplantıda 2017 yılı TÜSEV faaliyetleri ve mali durumu ile 2018 yılı çalışma programı sunularak, çalışma programı ve tahmini bütçesi kabul edildi.

Yapılan seçimlerde; Yönetim Kurulu Başkanlığına Deniz Ataç, Yönetim Kurulu üyeliklerine Alparslan Tansuğ, Bahadır Kaleağası, Candan Fetvacı, Erdal Yıldırım, Gün Han Başik, Hasan Süel, Mine Yıldız Günay, Prof. Dr. Öner Günçavdı, Selim Güven ve Zerrin Koyunsağan ile Denetçiler Kurulu’na Altan Edis, Canan Ercan Çelik ve Sait Tosyalı seçildiler.

TÜSEV 2017 Mütevelliler Heyeti

TÜSEV 2017 Mütevelliler Heyeti toplantısı 20 Nisan 2017 tarihinde ENKA Vakfı ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Toplantıda 2016 yılı faaliyetleri ve mali durumu ile 2017 yılı çalışma programı sunularak, çalışma programı ve tahmini bütçesi kabul edildi.

TÜSEV 2016 Yılı Mütevelliler Heyeti Toplantısı

TÜSEV 2016 yılı Mütevelliler Heyeti toplantısı 13 Nisan 2016 tarihinde Sabancı Vakfı ev sahipliğinde Sabancı Center Hacı Ömer Sabancı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda 2015 yılı faaliyetleri ve mali durumu ile 2016 yılı çalışma programı sunularak, çalışma programı ve tahmini bütçesi kabul edildi.

TÜSEV Olağanüstü Mütevelliler Heyeti Toplantısı

TÜSEV Olağanüstü Mütevelliler Heyeti Toplantısı 25 Kasım 2016 tarihinde Vehbi Koç Vakfı ev sahipliğinde Divan Otel’de gerçekleşti. Toplantıda yapılan seçimde Yönetim Kurulu Başkanlığına Deniz Ataç, Yönetim Kurulu üyeliklerine Alparslan Tansuğ, Ayhan Ergin, Candan Fetvacı, Erdal Yıldırım, Gün Han Başik, Hasan Süel, İlhan Üttü, Mine Yıldız Günay, Selim Güven ve Zerrin Koyunsağan seçildi. Denetim Kurulunda boşalan üyelikler için yapılan seçimde ise Canan Ercan Çelik ve Mete Meleksoy Denetçiler Kurulu Üyeleri olarak seçildi. Toplantıda ayrıca Prof. Dr. Üstün Ergüder’e Onursal Yönetim Kurulu Başkanlığı ve İnal Avcı’ya ise Onursal Yönetim Kurulu Üyeliği unvanlarının verilmesine karar verildi.

TÜSEV 2015 Mütevelliler Heyeti Toplantısı

TÜSEV Mütevelliler Heyeti toplantısı 27 Nisan 2015’de Türk Eğitim Vakıfları Dayanışma Konseyi ev sahipliğinde Kabataş Erkek Lisesi Hamdi Saver Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıda 2014 yılı faaliyetleri ve mali durumu ile 2015 yılı çalışma programı sunularak çalışma programı ve tahmini bütçe kabul edildi.

TÜSEV 2014 Mütevelliler Heyeti Toplantısı

TÜSEV Mütevelliler Heyeti Toplantısı 28 Nisan 2014 tarihinde Aydın Doğan Vakfı ev sahipliğinde Doğan Holding’de gerçekleşti. Toplantıda 2013 yılı faaliyetleri ve mali durumu konuşuldu; 2014 yılı faaliyetleri sunularak üyelerin görüşleri alındı. Çalışma programı ve tahmini bütçesi oylanarak kabul edildi. 2014-2018 döneminde görev alacak Yönetim Kurulu ve Denetçiler Kurulu Üyeleri seçildi.

TÜSEV 2013 Mütevelliler Heyeti Toplantısı

TÜSEV Mütevelliler Heyeti toplantısı 17 Nisan 2013’de Sabancı Vakfı ev sahipliğinde Four Seasons Bosphorus Otel’de gerçekleşti. Toplantıda 2012 yılı faaliyetleri ve mali durumu ile 2013 yılı çalışma programı sunularak çalışma programı ve tahmini bütçe kabul edildi.

TÜSEV 2012 Mütevelliler Heyeti Toplantısı

TÜSEV Mütevelliler Heyeti toplantısı 11 Nisan 2012’de Koç Vakfı ev sahipliğinde Koç Holding binasında gerçekleşti. Toplantı sunumunu aşağıdaki  bağlantıdan inceleyebilirsiniz. TÜSEV 2012 Mütevelliler Heyeti Sunumu

TÜSEV 2011 Mütevelliler Heyeti Toplantısı

TÜSEV 2011 yılı Mütevelliler Heyeti toplantısı 8 Mart 2011’de Sabancı Vakfı ev sahipliğinde Sabancı Center’da yapılmıştır. Toplantıda 2010 yılı faaliyetleri ve mali durumu ile 2011 yılı çalışma programı sunularak çalışma programı ve tahmini bütçe kabul edilmiştir. Görev süresi dolan Denetim Kurulu Başkanı Gün Han Başik (Feyziye Mektepleri Vakfı), üyeler Kamil Özden (Türkiye Yardımsevenler Derneği) ve Ayhan Ergin (Türk Eğitim Vakıfları Dayanışma Konseyi-TEVDAK) bu görevlerine yeniden seçilmiştir. Toplantıda ayrıca TÜSEV Davranış Kuralları Belgesi kabul edilmiştir.
Toplantıda yapılan sunumu aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

TÜSEV 2011 Mütevelliler Heyeti Sunumu

TÜSEV 2010 Mütevelliler Heyeti Toplantısı

TÜSEV’in 2010 Mütevelliler Heyeti Toplantısı 6 Mayıs 2010 Perşembe günü Pera Müzesi ev sahipliğinde gerçekleşmiştir. Toplantıda 2010-2014 yıllarında görev yapacak Yönetim Kurulu üyeleri seçilmiştir. TÜSEV Yönetim Kurulu Başkalığı görevini bir dönem daha Prof. Dr. Üstün Ergüder yürütecektir. Diğer yönetim kurulu üyeleri ise şöyledir; İnal Avcı (Vehbi Koç Vakfı), Hüseyin Topa (Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı), Prof. Dr. Tosun Terzioğlu (Sabancı Vakfı), Candan Fetvacı (Aydın Doğan Vakfı), Hasan Subaşı (Hisar Eğitim Vakfı), Alparslan Tansuğ (ENKA Spor Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı), Timur Erk (Türk Böbrek Vakfı), Nurdan Şahin (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı), Osman Çetin Evranuz (Elginkan Vakfı) ve Rengin Onay (Türkiye Vodafone Vakfı).

Toplantıda yapılan sunumu aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

TÜSEV 2010 Mütevelliler Heyeti Sunumu

TÜSEV 2009 Mütevelliler Heyeti Toplantısı

TÜSEV’in 2009 Mütevelliler Heyeti Toplantısı 16 Nisan 2009’da Borusan Kocabıyık Vakfı ev sahipliğinde Borusan Oto’da gerçekleşmiştir. Toplantıda yapılan sunumu aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

TÜSEV 2009 Mütevelliler Heyeti Sunumu

TÜSEV 2008 Mütevelliler Heyeti Toplantısı

TÜSEV Mütevelliler Heyeti toplantısı 7 Nisan 2008 tarihinde Sabancı Center’da gerçekleşti. Toplantıya katılan Vakıflar Genel Müdürü Yusuf Beyazıt yeni vakıflar kanunuyla ilgili bir sunum yaparak yeni vakıflar kanununun getirdiği yenilikler, cemaat vakıfları ve yabancıların vakıf kurmaları gibi kamuoyunda merak edilen konularda önemli açıklamalarda bulundu ve sorulara cevap verdi. Toplantıda ayrıca ülkemizin önde gelen çevreci kuruluşlarından Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF-Türkiye), en büyük hayırseverlerinden biri olan Kadir Has’ın kurduğu Kadir Has Vakfı, dünyanın önde gelen GSM operatörlerinden Vodafone’un desteklediği Türkiye Vodafone Vakfı, pek çok iş insanı ve özel sektör yöneticisinin katkı sağladığı Özel Sektör Gönüllüler Derneği ve mesleki eğitim alanındaki çalışmalarıyla dikkat çeken İstanbul Sanayi Odası Vakfı (İSOV) TÜSEV bünyesine katıldılar.

Toplantıda yapılan sunumu aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

TÜSEV 2008 Mütevelliler Heyeti Sunumu

TÜSEV 2007 Mütevelliler Heyeti Toplantısı

TÜSEV’in 2007 Mütevelliler Heyeti Toplantısı 19 Nisan 2007’de İstanbul’da gerçekleşmiştir.

Toplantıda yapılan sunumu aşağıdaki bağlantıdan inceleyebilirsiniz.

TÜSEV 2007 Mütevelliler Heyeti Sunumu