Hakkımızda

TÜSEV Üyeliği

TÜSEV Üyeliği

TÜSEV üyeleri, 1993 yılında TÜSEV’i kuran kurucu üyelerden ve o günden bu yıla, Türkiye’de daha güçlü, katılımcı ve itibarlı bir sivil toplum için çalışan TÜSEV’i desteklemek için üyeliğe katılmış vakıflardan ve derneklerden oluşur. Bu kuruluşlar TÜSEV’in Mütevelliler Heyeti’ni oluştururlar. TÜSEV’in Mütevelliler Heyeti’ni görüntülemek için tıklayınız.

Başta Türkiye’de daha güçlü, katılımcı ve itibarlı bir sivil toplum için güç birliği yapma ortaklığında buluşan TÜSEV üyeleri aynı zamanda bu çatı altında etkin bir ağın parçası olurlar. Birbirlerinden öğrenme, kuruluşların benzer ihtiyaçları doğrultusunda bir araya gelme ve fikir, deneyim alışverişinde bulunma, ortak sorunlar karşısında bir arada söz üretme fırsatı yakalayan üyeler aynı zamanda kuruluşlarını ilgilendiren, başta yasal ve mali mevzuat konuları olmak üzere, sorularına yanıt bulurlar. TÜSEV üyeleri aynı zamanda, TÜSEV’in uluslararası ortaklıkları ve iş birlikleri sayesinde küresel ölçekte sivil toplum alanındaki gelişmelerden haberdar olurlar ve potansiyel iş birliği olanaklarını değerlendirme fırsatı yakarlar.

TÜSEV Üyelik Süreci Hakkında

TÜSEV’in güçlü üye ağına katılarak TÜSEV’i desteklemek ve üyeliğin sunduğu imkanlardan yararlanmak isteyen vakıf ve dernekler üyelik süreçlerini başlatmak için TÜSEV’le iletişime geçerler. TÜSEV genel sekreteri veya genel sekreter yardımcısıyla görüşme yapılarak süreçle ilgili bilgi verilir. TÜSEV’in bu ön başvuruyu değerlendirmesini takip eden sürecin sonunda, başvuru Temsilciler Kurulu’nun değerlendirmesine açılır. Bu değerlendirmenin olumlu şekilde sonuçlanması sonrasında kuruluşun TÜSEV üyeliği, süreci takip eden ilk Mütevelliler Heyeti Toplantısı’nda Mütevelliler Heyeti’nin onayına sunulur. Toplantıda üyelerin kararı sonucu TÜSEV üyeliğine katılan kuruluşlar, Mütevelliler Heyeti Üyeleri’nin oluşturduğu güçlü bir ağın parçası olurlar.

TÜSEV üyeliğiyle ilgili ayrıntılı bilgi almak için info@tusev.org.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.