Haberler

TÜSEV Atölye Başlıyor

TÜSEV Türkiye’de sivil toplum alanına yönelik olarak geliştirdiği projeler, yaptığı araştırmalar ve çalışmalar sonucunda elde ettiği bilgi birikimini paylaşıyor.

Dünyada ve Türkiye’de sivil topluma dair merak ettikleriniz, alanı ilgilendiren bilgiler, veriler, yürütülen tartışmalar ve yaşanan önemli gelişmeler TÜSEV sosyal medya hesapları üzerinden TÜSEV Atölye adı altında yaygınlaştırılıyor.

TÜSEV Atölye STK’lar, kamu kuruluşları, üniversiteler, fon veren kuruluşlar, medya ve tüm diğer ilgili paydaşlar için, sivil alana ilişkin farkındalık oluşturmayı, bu alanlara dair tartışmaların niteliğini artırmayı hedefliyor.

Neler konuşuluyor?

TÜSEV Atölye sosyal medya hesapları aracılığıyla örgütlenme özgürlüğüne dair uluslararası standartlar, demokrasi ve çoğulculuk, örgütlenme ve toplanma özgürlüğü, sivil toplum- kamu işbirliği, sivil toplumun mali kapasitesi gibi üst başlıklar altında Türkiye’de sivil toplumu ilgilendiren önemli konular hakkında düzenli aralıklarla bilgilendirme yapıyor.

TÜSEV Atölye‘yi Twitter’da @tusev @stkizleme #tusevatolye ve Facebook’ta facebook.com/tusevtr üzerinden takip edebilirsiniz.