Haberler

Sivil Toplum: Bir Fikrin Eleştirel Tarihi Kitap Lansmanı 10 Mart’ta Gerçekleşecek

Türkiye Üçüncü Sektör Vakfı (TÜSEV) olarak, sivil toplumla ilgili uluslararası kaynakların Türkçeye kazandırılması yoluyla alanın gelişimine katkı sağlamak ve paydaşlar arası diyaloğu teşvik amacıyla başladığımız, her sene alandaki önemli bir yayının Türkçeye çevrileceği Sivil Toplum Serisi’nin ilk kitabı, John Ehrenberg tarafından yazılan Sivil Toplum: Bir Fikrin Eleştirel Tarihi yayımlandı.

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY) ve Koç Üniversitesi Hayırseverlik Araştırmaları Merkezi (KUSITHAM) iş birliğiyle hayata geçirdiğimiz seri kapsamında yayımlanan Sivil Toplum: Bir Fikrin Eleştirel Tarihi’nde Ehrenberg, sivil toplumun siyasal ve kuramsal evrimini özetlerken, akademik ve kamusal söylemdeki yerini tanımlıyor, sivil toplumun geniş bir döneme yayılan önemli yansımalarının çağdaş meselelere dair neler sunabileceğini araştırıyor.

Bu önemli yayının yazarı John Ehrenberg’in de katılımıyla düzenlenecek lansmanı 10 Mart Perşembe akşamı, saat 19:30-21:00 saatlerinde çevrim içi olarak gerçekleşecek. Filiz Bikmen’in moderatörlüğünde gerçekleşecek etkinlikte Mehmet Ali Çalışkan da konuşmacı olarak yer alacak. İngilizce-Türkçe-İngilizce simültane çevirinin olacağı etkinliğe katılmak için info@tusev.org.tr adresinden bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.