#PaylaşmaGünü, TÜSEV’in Türkiye’de bağışçılık pratiklerinin yaygınlaşması ve daha görünür olması, dayanışma ve cömertlik kavramlarının etrafında sivil toplum kuruluşlarının varlığının güçlenmesine katkı sağlamak amacıyla yürüttüğü bir kampanyadır. #PaylaşmaGünü, geniş ölçekte sivil toplum kuruluşlarına ve sivil alandaki tüm paydaşlara odaklı şekilde, bireylerin, özel sektör kuruluşlarının, eğitim kurumlarının, spor kulüplerinin, kamu gruplarının ve çok daha geniş bir paydaş grubunun bağışçılığı ve gönüllülüğü kutladığı bir gün olarak öne çıkıyor.

Uluslararası cömertlik hareketi #GivingTuesday’in Türkiye uygulaması olan #PaylaşmaGünü’nü 2020 yılından bugüne ülke koordinatörü olarak yürütüyoruz. Çok paydaşlı bir hareket olma özelliği taşıyan #PaylaşmaGünü’nün yıla yayılan hazırlık sürecinde başta STK’lardan oluşan #PaylaşmaGünü topluluğuyla olmak üzere, farklı paydaşların katkısıyla yaygınlaştırmayı önceliklendiriyor, bu süreçte ilgili paydaşların ihtiyaç duyabilecekleri altyapıyı sağlıyoruz.

#PaylaşmaGünü her sene küreselde 100’de fazla ülkeyle birlikte Türkiye’de kutlanıyor.

#PaylaşmaGünü’yle ilgili ayrıntılı bilgi, kampanya dokümanları ve güncel gelişmelerden haberdar olmak için www.paylasmagunu.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Haberler