Duyurular

Önemli Duyuru: Vakıflar Meclisi Seçimleri

ÖNEMLİ DUYURU:

Vakıfların Dikkatine;

4. Dönem (2018-2020) Vakıflar Meclisi seçimleri 24 Aralık 2017 günü Ankara’da yapılacaktır. TÜSEV Yönetim Kurulumuzun aldığı kararla Meclis adayımız Genel Sekreterimiz Tevfik Başak Ersen olarak belirlenmiştir.

Seçimde bir temsilci belirleyerek vakfınız adına oy kullanabilir veya oyunuzu kullanması için TÜSEV’in belirlediği temsilciyi görevlendirebilirsiniz.

• Vakıflar Meclisi seçimlerinde oy kullanabilmeniz için 24 Kasım 2017 tarihinden önce vakfınızın yetkili organı tarafından alınacak kararla oy kullanmaya yetkili bir temsilci belirlemeniz gerekmektedir.

•Vakıflar Genel Müdürlüğü web sayfasından indireceğiniz formu (açılan sayfada Yönetmelik başlığı altında EK-19: Vakıf Temsilcisi Bildirimi) belirlediğiniz temsilci adına doldurarak, Yönetim Organınızın kararı ile birlikte Vakfınızın bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğüne iletmeniz gerekmektedir.

•İstanbul’da yerleşik Vakıflar, sizler adına oy kullanma işlemini yapmamızı istemeniz durumunda TÜSEV’in temsilcisi Halil Candan Karademir’i yetkilendirebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki Vakıf Temsilcisi Bildirimi formundaki boşlukları doldurup Yönetim Organı kararınızın kopyası ile bağlı olduğunuz Bölge Müdürlüğüne ileterek kopyasını bize göndermeniz yeterlidir.

• İstanbul dışındaki Vakıfların TÜSEV temsilcisi bilgileriyle doldurulmuş formlarını bulundukları Bölge Müdürlüğüne onaylatmaları gerekmektedir. Onay ertesinde formlarınızı bizimle de paylaşmanızı rica ederiz.

Vakıfların üst karar organı olan Vakıflar Meclisinde yeni vakıfları temsilen yer almamızın vakıflarımız için önemli bir fırsat olacağına ve bizlere gerekli desteği vereceğinize inanıyorum. Bu bilgiyi tanıdığınız ve bildiğiniz diğer vakıflarla paylaşmanız gücümüzü artıracaktır.

Saygılarımla,
Deniz Ataç
Yönetim Kurulu Başkanı