Haberler

Filantropi Profesyonelleri Programı’nda İkinci Dönem Başlıyor

TÜSEV, bağışçıları farklı sosyal yatırım araçları ile tanıştırmak, dünyadaki gelişimleri aktarmak, planlı bağışçılığa geçişi kolaylaştırmak amacıyla yürüttüğü Değişim için Bağış Projesi kapsamında STK profesyonellerine yönelik bir program yürütüyor.

Filantropi Profesyonelleri Programı filantropinin gelişimini önemseyen ve bunun için gerekli olan bilgi ve becerilerini bir üst seviyeye taşımak isteyen STK çalışanlarına yönelik olarak tasarlandı. Başvuruların değerlendirilmesi sonucunda belirlenecek olan 10 filantropi profesyoneli, akran öğrenme ve uzmanlarla birebir çalışma yöntemleriyle her ay yarım günlük sunum, tartışma, pratik ve deneysel etkinliklerden oluşan bir öğrenme-uygulama programına dâhil olacaklar.

Sınırlı sayıda burs verilerek filantropi profesyonellerinin uluslararası etkinliklere katılımı desteklenecek ve edindikleri bilgileri gruba aktarmaları teşvik edilecek. Program sonunda filantropi profesyonellerinin ulusal filantropi geliştirme stratejisini tasarlamaları, STK’lara bağışçı yönetimi konusunda destek olmaları ve hibe programı oluşturmayı isteyen şirket ve vakıflara rehberlik etmeleri hedefleniyor.

Programın ikinci dönemine katılmak için başvurularınızı aşağıdaki başvuru formu ve özgeçmişinizle birlikte 12 Ocak 2015 tarihine kadar degisimicinbagis@tusev.org.tr adresine gönderebilirsiniz. İkinci dönem programı Ocak-Haziran 2015 tarihlerini kapsayacaktır.