Duyurular

Dernekler için Yasal ve Mali Mevzuat Atölyesi 13 Aralık’ta Gerçekleşecek

TÜSEV’in, Yasal Çalışmalar program alanı altında yürüttüğü ve Avrupa Birliği tarafından finanse edilen Sivil Toplum için Elverişli Ortamın İzlenmesi ve Geliştirilmesi Projesi kapsamında düzenlediği Dernekler için Yasal ve Mali Mevzuat Atölyesi 13 Aralık Perşembe günü, saat 09:30-17:30 saatleri arasında, TÜSEV merkezinde (Bankalar Caddesi, No:2, Minerva Han, Karaköy, İstanbul) gerçekleşecek. Atölyede, örgütlenme özgürlüğüne ilişkin uluslararası standartların tanıtılmasının yanı sıra dernekleri ilgilendiren yasal ve mali mevzuat hakkında bilgilendirme yapılacak ve deneyim paylaşımında bulunulacak. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki duyuru metnini inceleyebilirsiniz.

Atölyeye katılım için başvuru koşulları aşağıdaki gibidir:

  • Yalnızca İstanbul’da ve Marmara Bölgesi’ndeki çevre illerde faaliyet gösteren derneklerin başvurusu kabul edilecektir.
  • Katılımcı sayısı sınırlı olduğundan her dernekten yalnızca bir katılımcı kabul edilecektir.
  • Derneğin yönetim veya karar organlarında görev yapan ve/veya dernek adına yasal mevzuata ilişkin sorumlulukları yürüten kişilerin katılımına öncelik verilecektir.
  • Yasal mevzuat alanında kapasite geliştirmeye ihtiyaç duyan küçük-orta ölçekli ve hak temelli çalışan derneklerin katılımına öncelik verilecektir.
  • İstanbul çevre illerinden gelecek katılımcıların yol ve konaklama masrafı karşılanacaktır.

Atölyeye katılmak isteyenlerin 30 Kasım 2018 Cuma günü saat 18.00’e kadar bu bağlantıda yer alan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. Yalnızca eksiksiz olarak doldurulan başvuru formları değerlendirmeye alınacak ve başvurusu kabul edilen kişilerle e-posta yoluyla iletişime geçilecektir.  Atölye ve başvuru formu ile ilgili sorularınız için nazli@tusev.org.tr adresinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.