Çimentaş Eğitim ve Sağlık Vakfı


Kuruluş Adı
Çimentaş Eğitim ve Sağlık Vakfı
Adres
Karacaoğlan Mah. 6240/5 Sokak No:3 Yeşilova/Bornova/İZMİR
Posta Kodu
35070
E-mail
cesvak@cesvak.org
Telefon
02324627100
Şehir
İZMİR
İlçe
BORNOVA
Websitesi
yok
Fax
02324896431
Tercih edilen iletişim aracı
1-Email
İletişim Kurulacak Kişinin
İsim
Bekir Türkali
Ünvan
Mali İşler Sorumlusu
E-mail
cesvak@cesvak.org
Telefon
2324890078
Kuruluşun Tarihçesi
Çimentaş Eğitim ve Sağlık Vakfı; İnsan ve çevreyle bütünleşerek sosyal dayanışma içinde Türkiye’nin geleceğine ışık tutma sorumluluğunu taşıyan Çimentaş T.A.Ş. tarafından Çimbeton A.Ş. ve Öztüre Kimtaş A.Ş. ile birlikte 30 TL. sermaye tahsisi ile Devletin Eğitim ve Sağlık alanlarındaki yükünü azaltmak amacıyla Türk Medeni Kanunu Hükümlerine göre;17.09.1986 tarihinde İzmir 4 Nolu Asliye Hukuk Mahkemesi Kararı kurulmuştur. 18.12.1991 tarihinde 91/2523 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Vergi muafiyeti tanınan Vakfımız öncelikle Ege Bölgesinde Kamu yararına eğitim ve sağlık alanındaki faaliyetlerde bulunmaktadır.
Misyonu
Vakfın amacı, Türk ulusunun, eğitim ve sağlık konularında çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmak gayretine katkıda bulunmak ve bu konularda maddi, manevi her türlü girişimleri desteklemek ve gerçekleştirmektir.
Vizyonu
Faaliyetler-Programlar
Vakfımız aracılığı ile günümüze kadar; 1. Çamyuva Çimentaş İlköğretim Okulu 2. Yeşilova Çimentaş Lisesi 3. Buca Çimentaş Semt Polikliniği 4. Foça Zihinsel Engelliler Eğitim Merkezi Yatırımları tamamlanarak yönetimleri Kamuya terk edilmiştir. 1995 yılında Vakfımıza sürekli gelir kaynağı yaratmak amacıyla , Vakfın sahibi bulunduğu Bornova-Işıklar mevkiinde 7.582 m2 alan üzerinde İntifa hakkı (BP) ne verilmek üzere bir akaryakıt istasyonu kurmuştur. 1996 yılında Vakfımız, Bornova-Işıklar mevkiinde 28902 m2 alan üzerinde inşaatına başladığı ve 1998 senesinde faaliyete geçirdiği Işıkkent Eğitim Kampusü’ nde; Özel İlköğretim Okulu ve Lise ile eğitim alanındaki yatırımlarına devam etmektedir. Işıkkent Eğitim Kampusü projesi dışında Çimentaş Eğitim ve Sağlık Vakfı her yıl 50 civarında Yüksek ve Orta öğretim öğrencisine karşılıksız eğitim bursu vermekte ve bütçe olanakları çerçevesinde çeşitli kurum ve kişilere eğitim ve sağlık alanında desteklemeye devam etmektedir.
Üye Sayısı
48
Çalışma Alanı
1-Eğitim 2-Sağlık
Faaliyet düzeyi
1-Ulusal
Çalışan Sayısı
Ücretli Tam zamanlı
1
Ücretli Yarı zamanlı
0
Gönüllü
0
Danışman
0
Üye olduğu kuruluşlar
Ulusal
Üye olduğu kuruluşlar
Uluslararası
Denetleyen Kuruluşlar
İktisadi işletmeniz var mı?
Evet
Vergi muafiyeti / kamu yararı statüsünüz var mı?
Evet
Kuruluşu tanımlayan kelimeler
Yönetim Kurulu
Ali İhsan Özgürman / Başkan
Bülent Akgerman / Başkan Vekili
İstemi H. Gürel / Üye
Celal Hasan Umur / Üye
George Damon / Üye
Filiz Sarper / Üye
Seyda Akdurak / Üye
Cemali Dinçer / Üye
Sıtkı Şükürer / Üye
Temel Aycan Şen / Üye
V. Taner Aykaç / Üye
Paolo Luca Bossi / Üye
Mütevelli Heyeti
Bilanço
Gelir-gider tablosu