Acil İhtiyaç Projesi Vakfı


Kuruluş Adı
Acil İhtiyaç Projesi Vakfı
Adres
İskenderpaşa Mahallesi Ahmediye Caddesi No:34/B Fatih
Posta Kodu
0000
E-mail
info@aipvakfi.org
Telefon
02125343382
Şehir
İSTANBUL
İlçe
FATİH
Websitesi
www.aipvakfi.org
Fax
02126353621
Tercih edilen iletişim aracı
1-Telefon 2-E-mail
İletişim Kurulacak Kişinin
İsim
Ebru Nurluoğlu
Ünvan
Vakıf Başkanı
E-mail
ebrunurluoglu@aipvakfi.org
Telefon
02124910661
Kuruluşun Tarihçesi
Acil İhtiyaç Projesi Vakfı, ulusal kimliğimizin bir parçası olan yardımlaşma duygusunu güçlendirmeyi hedefleyen, yardıma ihtiyacı olanlarla yardım edebilecekleri bir araya getiren bir dayanışma grubu olarak doğdu.  Grubun yardımlarının başarısı medyada ve kamu oyunda yankı buldukça, gönüllülerin sayısı çoğalarak arttı. 1993 – 1995 yılları arasında sivil toplum örgütü olarak hizmet veren topluluk, hiçbir siyasi, dini, coğrafi ve etnik ayrım gözetmeksizin yaptığı yardımlarla, her yaş ve meslek grubundan geniş bir yelpazede gönüllüleri bünyesinde topladı. 1995’ten bu yana vakıf olarak hizmet veren AİP, Türkiye genelinde binlerce aileye ve kuruma erzak, giyim, eğitim ve çeşitli konularda destek vermiştir.  
Misyonu
                   Artıdan alıp eksiye vermek  
Vizyonu
İhtiyaç sahibi kimseleri ortalama yaşam standartlarına kavuşturmak ve yardım alan kişilerin gelecekte kendilerinden daha zor durumdaki kişilere yardım eder hale gelmelerini sağlamak.  
Faaliyetler-Programlar
• Yardım için başvuru yapan ailelerin evlerine gidilerek tespit yapılmaktadır. • Okulların açılmasının öncesinde kayıtlı ailelerimizin çocuklarına kırtasiye yardımında bulunulmaktadır. • Ramazan ayı dolayısıyla erzak, fitre ve zekat dağıtımı yapılmaktadır • Kurban Bayramı vesilesiyle kayıtlı ailelere kurban eti dağıtımı yapılmaktadı • Vakfımıza kayıtlı ailelere eşya (giyim, ayakkabı, çanta, mutfak malzemesi, oyuncak, kitap, ev eşyası v.b.) yardımında bulunulmaktadır. • Gönüllü öğretmenler tarafından haftanın belirli günlerinde vakfımıza kayıtlı öğrencilerimize İngilizce, matematik,tarih, fen ve üniversiteye hazırlık dersleri verilmektedir. • Vakfımızda kaydı bulunan başaralı öğrencilere, eğitim masraflarını karşılamaları için burs verilmektedir • Gönüllü danışmanlarımız tarafından lise - üniversite öğrencileri ve ailelere çeşitli konularda eğitim, danışmanlık seminerleri verilmektedir. • Çocukların sosyo - kültürel ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile müzeler, tiyatrolar gibi gezi etkinlikleri düzenlenmektedir. • Bayramlarda yapılan bağışlarla ihtiyaç sahiplerine giyim ve eşya yardımı yapılmaktadır. • Vakıfımıza başvuran mağdurlara ihtiyaçları doğrultusunda danışmanlık yapılmaktadır. (dr,avukat, medikal) • Sadece İstanbulda değil Anadoludaki ihtiyaç sahiplerine eşya (giyim kırtasiye bilgisayar v.b.) yardımı yapılmaktadır.  
Üye Sayısı
4
Çalışma Alanı
1-Aile 2-Çocuk 3-Gençlik 4-Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma 5-Eğitim 6-Kadın 7-Sağlık 8-Engelliler
Faaliyet düzeyi
1-Ulusal
Çalışan Sayısı
Ücretli Tam zamanlı
4
Ücretli Yarı zamanlı
0
Gönüllü
30
Danışman
0
Üye olduğu kuruluşlar
Ulusal
Üye olduğu kuruluşlar
Uluslararası
Denetleyen Kuruluşlar
İç denetim
İktisadi işletmeniz var mı?
Hayır
Vergi muafiyeti / kamu yararı statüsünüz var mı?
Evet
Kuruluşu tanımlayan kelimeler
Yönetim Kurulu
U. Ebru Nurluoğlu
Metin Nurluoğlu
Birsen Nurluoğlu
Melda Ağaoğlu
Mütevelli Heyeti